• Адрес

• info-909612@edu.mon.bg

• Телефон
Четвъртък, 23 Май 2024 13:56

24 май - Ден на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност

По традиция 24 май идва с блясъка на своята тържественост в училището.

На този ден пеем химн, слушаме стихове и песни посветени  на Светите братя Кирил и Методий, връчваме награди на изявени ученици.

И тази година учениците от нашето училище под ръководството на учителя по български език и литература Рукие Аптула изнесоха музикално-поетичен рецитал.

Пред развълнуваните погледи на родителите и своите учители, грамоти за първо място на национално ниво на СБНУ грамоти получиха Арас Алиосман от първи клас и Берна Мюмюн от трети клас. Мелиса Хатип от четвърти клас бе удостоена с грамота за активно участие в ученически състезания и училищния живот.

Илайда Юсеин от седми клас и Джесур Мустафа от шести клас бяха наградени с грамоти за участие и класиране на второ място на Олимпиади Кингс по Английски език.

С грамоти бяха наградени учениците от седми клас класирани на първо място на областно ниво в платформата Книговище.

Прочетена 245 пъти